Erdal Kaplanseren @ Kaplanseren

Teknoloji kullanımında önemli bir gelişme olan ve yaygınlaşan ses yardımcıları sürekli olarak daha sağlıklı iletişim için geliştirilmektedir. Ses yardımcıları, söylemesi zor isimler söyleme veya eşanlamlıları birleştirme yeteneklerine sahiptir. Dahası, sesinizin özelliklerini öğrenebilirler. Ancak, daha iyi iletişim için ipuçları da gerekebilir.

Pozisyon yardımcıları doğru şekilde

Ses yardımcıları ortam gürültüsünü göz ardı etmeyi öğrenirken, beklentileri tam olarak karşılayacak sesi algılamanın önünde bir engel olmamalıdır. Bu noktada, cihazı doğru şekilde konumlandırmak çok önemlidir. Cihazı kitap vazosu gibi herhangi bir şeyin arkasına veya çevredeki seslerin karıştırılabileceği gürültülü yerlere koymayın. Eco Dots ve Google Homo Mini'yi geniş bir alanda kullanabilirsiniz.

Kendi sesinizle özelleştirin

Cihazı sesiniz hakkında bilgilendirmek için uygulamanın içindeki düğmeleri kullanabilirsiniz. Ses yardımcılarını birkaç kez aktive eden ifadeleri söyleyerek sesinizin farklı tonları daha iyi algılamasını sağlayabilirsiniz.

Orijinal isimleri verin

Ses yardımcıları, cihazları ve benzer adlara sahip kişileri karıştırabilir. Bu nedenle, ayrıntılı ve benzersiz isimler yapın. Eski veya kopyalanan ev cihazlarını silerek olası hataları önleyebilirsiniz. Ayrıca rehberinizi, okunandan farklı yazılmış adların aranabilmesi için düzenleyebilirsiniz.

Açık olun

Sesli asistanlarla konuşurken açık olun. Örneğin, "sesi aç" dediğinizde, kendi sesinizi açabileceği için "TV sesini aç" gibi özel komutlar vermelisiniz. Asistanınız sizi anlamıyorsa, aynı şeyi yavaş ve yüksek sesle söylemek yerine, farklı bir cümle kurarak komut verin.

Please follow and like us:
error

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.